Best Western

Członkostwo naszego hotelu w jednej z największych sieci hotelowych na świecie to gwarancja jakości i międzynarodowego standardu usług. Przynależność do grupy Best Western to ponad 60-letnia wiedza i doświadczenie z którego korzystamy na co dzień. Jednocześnie postaraliśmy się, żeby zachować unikalny klimat hotelu, umiejętnie łącząc tradycję z nowoczesnością.

Hotel Mariacki

Oferujemy 46 klimatyzowanych i komfortowo wyposażonych pokoi, zaprojektowanych w całości przez doświadczonych architektów wnętrz. W odpowiedzi na potrzeby naszych Gości udostępniamy restaurację, bar, strefę dla biznesu z salą konferencyjną, a także własny Browar, gdzie można spróbować warzonego na miejscu piwa.

BEST WESTERN

Należymy do największej sieci hotelowej na świecie. Best Western charakteryzuje nie tylko najszybszy rozwój na polskim rynku, ale też gwarancja międzynarodowych standardów i usług na najwyższym poziomie.

ULICA MARIACKA

Ulica Mariacka to serce Katowic i jedna z głównych atrakcji turystycznych. Piękne kamienice i deptak, który zachęca do spacerów. Dzięki takiej lokalizacji Hotel Mariacki jest doskonałym miejscem wypadowym zarówno na zwiedzanie miasta jak i na konferencję czy spotkanie biznesowe.

ZABYTKOWA KAMIENICA

Unikalny klimat hotel zawdzięcza swojej wyjątkowej lokalizacji jak i samemu budynkowi. Przedwojenna kamienica ma ponad 60 – letnią tradycję hotelarską, którą postanowiliśmy kontynuować przywracając jej unikalny charakter i łącząc go z nowoczesnym designem.

WYJĄTKOWY STYL

Wystrój Hotelu w całości został zaprojektowany przez doświadczonych architektów wnętrz. Elementy przedwojennej architektury zostały umiejętnie wplecione w industrialno – loftowy styl tworząc idealny klimat do pracy i wypoczynku.

Mariacka

Hotel znajduje się w samym centrum Katowic zaledwie 5 min od samego rynku – na ulicy Mariackiej, której atrakcje umilą czas naszym gościom.

Z KART HISTORII

W kamienicy pod numerem 15 – w budynku hotelu – w 1906 roku Handler, właściciel browaru Oberschlesische Bierbrauerei, otworzył swoją piwiarnię z piwem Monopol Pils. W 1939 roku powstał w tym miejscu modernistyczny Hotel Europejski, wyposażony we wszelkie wygody i luksusy, przy którym działał też skład piwny browaru Szwede. Obecnie Best Western Hotel Mariacki i Browar Mariacki mają zaszczyt kontynuować przedwojenną tradycję hotelarską i piwowarską tego miejsca.

LOKALIZACJA

Hotel Mariacki położony jest w wyjątkowym miejscu, przy jednej z najpiękniejszych ulic miasta. Dzięki centralnej lokalizacji hotel znajduje się w bliskiej odległości od najważniejszych miejsc związanych z turystyką, rozrywką i biznesem.

● Dworzec Główny PKP Katowice – 800m

● Międzynarodowy Dworzec Autobusowy – 2km

● Hala widowiskowo-sportowa „Spodek” – 950m

● Międzynarodowe Centrum Kongresowe – 950m

● Lotnisko – 31km

ATRAKCJE I ROZRYWKA

Deptak przy którym znajduje się Hotel Mariacki to najatrakcyjniejsza część miasta, która tętni życiem i zachęca do spacerów i odpoczynku. Liczne bary i restauracje to doskonałe miejsce do spotkań w czasie i po pracy, a także okazja do spróbowania dań regionalnej i zagranicznej kuchni. W sezonie wiosenno – letnim można podziwiać uroki przedwojennych kamienic z kawiarnianych i restauracyjnych ogródków.

INFORMACJE DLA GOŚCI

Pracownicy recepcji chętnie udzielą Gościom wszystkich informacji związanych z komunikacją miejską i atrakcjami turystycznymi. W razie potrzeby można ich poprosić o wezwanie taksówki lub pomoc w rezerwacji np. biletów do teatru czy stolika w restauracji. Chcemy, żeby nasi Goście w pełni wykorzystali swój pobyt w Katowicach i naszym hotelu i zabrali ze sobą niezapomniane wspomnienia.